top of page

Co zrobić, żeby wygląd szyi nie zdradzał wieku kobiety?Z wiekiem zmieniają się proporcje i wygląd twarzy, co głównie wynika z faktu, że znajdujący się bezpośrednio pod skórą mięsień twarzy i szyi platysma w części twarzowej wyraźnie wiotczeje powodując tzw. chomiczki, a w części szyjnej jego włókna rozdzielają się i ściągają tworząc tzw. pasma indycze na szyi. Do tego rozbudowane mięśnie żwacze zwiększając swoją masę powodują efekt tzw. kwadratowej twarzy. Oba te mięśnie pociągając swoim wzmożonym napięciem skórę i tkankę podskórną policzków w dół powodują zanik linii żuchwy i pojawianie się taśmowatych fałdów na szyi, które na szczęście możliwe są do usunięcia zastrzykami z botoksu. Jednocześnie przebudowaniu ulega sama kość żuchwowa, a każdy ubytek w uzębieniu sprawia, że policzki ulegają zapadaniu się, a nadmierne napięcie mięśnia okrężnego ust sprawia, że usta stają się zaciśnięte i wąskie, często tworząc promieniste zmarszczki wokół ust nazywane niesłusznie zmarszczkami palacza. Często towarzyszy tym zmianom tzw. kamienna broda czarownicy, na którą też mamy wypróbowany sposób z zastosowaniem botoksu.

Należy tu także wspomnieć o tzw. bruzdach marionetki i opadniętych kącikach ust, które w zależności od głównej przyczyny wystąpienia można skorygować botoksem lub preparatem kwasu hialuronowego.

Możemy oczywiście stosować liczne zabiegi pielęgnacyjne, które opóźniają procesy zmian powstałych z wiekiem, ale mają one niestety bardzo ograniczone działanie, a ich efekty nie są długotrwałe.

Na szczęście istnieje medycyna estetyczna. Odpowiednio dobrane techniki zabiegów medycyny estetycznej są w stanie odwrócić objawy starzenia się w obrębie skóry dolnego piętra twarzy i szyi oraz dekoltu. Należy do nich między innymi tzw. Mezobotoks, który bezpośrednio nawilża skórę, spłyca bruzdy poprzeczne na szyi i powoduje regresję drobnych zmarszczek, a efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się nawet do 3 miesięcy w zależności od składu użytego do zabiegu koktajlu.W Gabinecie Laura stosuję 2 wersje tego zabiegu w zależności od potrzeb i stanu skóry:

* MEZOBOTOKS PREMIUM

*MEZOBOTOKS VIP to programy zabiegowe, które różnią się przede wszystkim ilością składników wzbogacających koktajl.

Zamieszczone poniżej dwa zdjęcia przedstawiają stan faktyczny dolnego piętra twarzy przed rokiem i po roku stosowania opracowanego w Gabinecie Laura programu zabiegów medycyny estetycznej, które pozwoliły usunąć niemal wszystkie oznaki starzenia się w obrębie szyi i twarzy.Zdjęcia są dowodem, że jest możliwe wygładzenie drobnych zmarszczek szyi, usunięcie poprzecznych bruzd koralowych i fałdów podłużnych szyi, niwelacja tzw. ,,chomiczków" oraz poprawa owalu twarzy i uwydatnienie linii żuchwy, przy czym zabieg ten nie jest efektem stosowania nici PDO.

Dodatkowo po zabiegach wyraźnie ustąpiły objawy nadpotliwości i łojotoku skóry brody i twarzy, skóra stała się bardziej matowa, jaśniejsza, napięta i zaobserwowano jej wyraźnie zdrowszą kondycję.

Tych zabiegów nie posiadają w ofercie inne gabinety😈.

Jeżeli chcesz poprawić wygląd swojej szyi i pozbyć się ,,chomiczków” na twarzy - zmień stereotypy i zarezerwuj wizytę w Gabinecie Laura już dziś👇

Tel. 513 757 190


Autor: Lek. Renata Florek-Szymańska

Chirurgia i Medycyna Estetyczna

,,Gabinet Laura”

Lublin, ul. Niecała 12/11A


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page