top of page
81280326_1389753304535152_42192320846752

KOREKTA DOLINY ŁEZ

Jednym z wielu problemów estetycznych są podkrążone oczy sprawiające wrażenie sińców, czasami nawet z wgłębieniami na wysokości brzegu dolnej krawędzi oczodołu. Zmęczenie, przepracowanie, stres czy niezdrowy tryb życia nie są jedynymi czynnikami mającymi wpływ na powstawanie cieni pod oczami, czasem przyczyną są także pewne cechy rodzinne. Do głównych przyczyn posiadania cieni i dołów pod oczami można zaliczyć:

  • cienką skórą wokół oczu, przez którą prześwitują naczynia krwionośne lub mięśnie oka

  • widoczne małe poszerzone naczynia krwionośne w tym obszarze

  • zaburzenia pigmentowe np. na skutek nadmiernego opalania i braku ochrony oczu

  • głęboko osadzone gałki oczne

  • zapadniętą dolną powieka, tworzącą dół pod okiem

  • częstym problemem jest także tzw. dolina łez czyli bruzda biegnąca skośnie w dół począwszy od wewnętrznego kącika oka.

Wskazania do zabiegu wypełnienia doliny łez:
Zabieg zalecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którym zarysowują się zagłębienia pod oczami.
W różnym wieku można zauważyć, że są one zbyt widoczne i nadają smutny wyraz naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu. Najskuteczniejszym w tym przypadku, z od razu widocznym efektem jest zabieg wypełniania kwasem hialuronowym. Zabieg zaleca się także:

  • w celu redukcji sińców i cieni pod oczami

  • zmniejszeniu wrażenia „podkrążonych oczu”

Na czym polega zabieg:
Preparat kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką igłą w miejsce, gdzie tworzy się zagłębienie oczodołu pod okiem (tzw. dolina łez). Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każde oko, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia.
Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio rozmasowany w skórze.
Efekt zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:
Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.
Wstrzyknięty kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość co powoduje, że kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.
W końcowym efekcie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.
Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?
Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu:
Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta.

Palenie tytoniu bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 4 - 6 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu.
Zalecenia po zabiegu:
Należy 2 razy dziennie smarować skórę kremem kojącym jednocześnie delikatnie masując okolicę, gdzie został podany preparat. Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować kremem Keladerm przyspieszającym ich znikanie.
Gdy po kilku dniach ustąpi zaczerwienienie, obrzęk, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów i powrócić do swojej regularnej pielęgnacji skóry.

Cena zabiegu             800 zł. 

bottom of page