top of page

Co to jest mezobotoks?

Zaktualizowano: 19 lisMezobotoks to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów estetycznych. Nazwa zabiegu łączy w sobie technikę wykonania zabiegu (mezoterapię igłową) z dodaniem do preparatu używanego do tego zabiegu - niewielkiej ilości botoksu. Mezoterapia igłowa to klasyczny zabieg medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu w warstwy skóry właściwej substancji aktywnych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Mezoterapia igłowa może być stosowana nie tylko na twarz, ale także szyję, dekolt, dłonie, a także inne części ciała.


Wskazania do zabiegu mezobotoks:

  • drobne zmarszczki

  • zmęczona i zniszczona skóra

  • okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów

Mezobotoks szczególnie poleca się pacjentkom chcącym pozbyć się zmarszczek mimicznych (takich jak kurze łapki, zmarszczki palacza i lwie zmarszczki), a także tym borykającym się z problemem ogólnej utraty elastyczności cery oraz przesuszoną, zmęczoną skórą.


Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu mezobotoks?

Mezobotoks to jeden z nielicznych zabiegów, które dają naturalny efekt odmłodzonej i gładkiej skóry jednocześnie niwelując jej defekty. Dlatego zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą mieć piękną i bardziej gładką skórę, jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek. Po zabiegu obserwujemy widoczną poprawę kondycji skóry, która wygląda młodziej i zyskuje promienny blask. Dzięki dodatkowi kwasu hialuronowego skóra staje się bardziej nawilżona, a szarość i zmęczony wygląd skóry stają się mniej widoczne. Udowodniono, że mezobotoks jest także skuteczny w zakresie poprawy i wzmocnienia efektu innych metod leczenia, takich jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy redukcja zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.


Jak wygląda zabieg?

Zabieg mezobotoks trwa około 30-40 min. Przed zabiegiem znieczula się skórę specjalnym kremem do znieczulenia (EMLA).

Wykonując zabieg mezoterapii igłowej stosujemy sekwencyjną technikę śródskórnych nakłuć, dzięki czemu działanie użytego do zabiegu preparatu jest równomierne. Im więcej nakłuć tym lepsze efekty zabiegu.


Postępowanie po zabiegu:

Zaletą mezobotoksu jest to, że zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania kosmetyków, ciężkiego wysiłku fizycznego a także przebywania w pozycji leżącej przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.


Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są zauważalne po kilku dniach od wstrzyknięcia preparatu, całkowity rezultat wymaga natomiast upływu dwóch tygodni. Kiedy skóra traci swoją sprężystość, zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej są tymczasowe i wymagają powtarzania. Aby utrzymać efekt zabiegu jak najdłużej - kolejny zabieg powinien być wykonany za około 3 miesiące (określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest możliwe, gdyż w medycynie przeciwstarzeniowej wiele zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia). Skuteczność zabiegu zależy nie tylko od samego użycia rozcieńczonego botoksu, ale także od rodzaju użytego preparatu, stanowiącego bazę roztworu zabiegowego. Najczęściej do zabiegu mezoterapii igłowej używane są specjalistyczne koktajle rewitalizujące lub stymulatory tkankowe.

Podsumowując - mezobotoks jest jednym z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą w sposób małoinwazyjny chcą poprawić kondycję i odmłodzić wygląd skóry twarzy, szyi lub dekoltu.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page