top of page
laser co2.png

LASER FRAKCYJNY CO2

Laser frakcyjny to nowoczesna technologia wykorzystywana w celu pobudzenia głębokich warstw skóry właściwej do regeneracji. Efektem jego działania jest bardzo widoczne wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie skóry, likwidacja rozstępów, blizn, rozszerzonych porów i przebarwień. 

Zabieg laserowego frakcjonowania skóry polega na wywołaniu serii mikrouszkodzeń, jednocześnie pozostawiając wyspy skóry nienaruszonej. Sama technologia zabiegu polega na zastąpieniu pojedynczej wiązki lasera zespołem wiązek, umożliwiających kontrolowaną penetrację skóry, co pozwala na głębokie działanie przy jednoczesnym skróceniu okresu rekonwalescencji.

Laser frakcyjny CO2 jest uznany za najbardziej wszechstronne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które daje gwarancję znakomitych rezultatów zabiegowych. Ta technologia rewitalizacji skóry stosowana jest w medycynie estetycznej już od lat. Posiada aprobatę FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

Zabieg można wykonywać na dowolnych obszarach ciała, na przykład w celu zwalczenia miejscowej blizny bądź przebarwienia.

Wskazania:​​

  • likwidacja zmarszczek

  • rewitalizacja skóry

  • redukcja blizn

  • zmniejszenie rozszerzonych porów

  • utrata kolorytu skóry

  • szara, ziemista cera

  • widoczne oznaki zmęczenia i wiotczenia skóry

  • redukcja rozstępów

Przebieg zabiegu:

Zabieg wykonujemy w miejscowym znieczuleniu kremem Emla, trwa on około 20-30 minut w zależności od wielkości obszaru, na którym wykonujemy zabieg. Polega on na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej. Działaniu lasera poddane są jedynie mikrostrefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone. Energia cieplna dostarczona w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i tworzenia nowego kolagenu. Bardzo szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki.

Okres rekonwalescencji:

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta (skórę można porównać do bardzo mocno opalonej, z lekko widoczną drobną siateczką mikrouszkodzeń). Może też wystąpić uczucie pieczenia, które stopniowo minie po kilku, kilkunastu godzinach. Po około 3-4 dniach zaczerwienienie mija, a skóra lekko brązowieje i po kilku dniach delikatnie się złuszcza.

Proces gojenia różni się w zależności od zastosowanych parametrów zabiegowych i najczęściej trwa od 7 do 14 dni. Im większa moc i czas trwania impulsu, a także im większa ilość „uszkodzeń” na powierzchni zabiegowej, tym silniejsze działanie i dłuższy okres rekonwalescencji, ale również – tym lepszy efekt końcowy.

Po zabiegu nie należy opalać skóry. Należy za to ją pielęgnować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Efekty:

Efekty przeprowadzonego cyklu zabiegów przy użyciu lasera frakcyjnego są widoczne po kilku tygodniach (najczęściej po 5-8) w postaci wygładzenia i ujędrnienia skóry. Pod wpływem energii lasera następuje nie tylko intensywna regeneracja skóry, ale też przebudowa włókien kolagenowych, dzięki której skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Tworzenie nowego kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy. Przez cały ten czas skóra stopniowo zyskuje coraz lepszy wygląd, a uzyskane efekty utrzymują się średnio 2 lata.

Ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia, po tym okresie czasu wskazane jest powtórzenie zabiegu.

W wyniku kuracji  skóra zyskuje naturalny, zdrowy, a przede wszystkim wyrównany koloryt, ulega naprężeniu dzięki czemu wyraźnie poprawia się kształt owalu twarzy. W celu uzyskania efektu liftingu, odmłodzenia, redukcji zmarszczek czy wyeliminowania przebarwień z lasera frakcyjnego mogą korzystać osoby już powyżej 30. roku życia, w zależności od indywidualnych potrzeb.

bottom of page