top of page

Kwas pirogronowy

Głębokie zmarszczki i plamy – jak się ich pozbyć w gabinecie?

 

Uporczywe przebarwienia, głębokie zmarszczki, blizny, poszerzone pory… na takie problemy skórne zdecydowanie warto sięgnąć po kwas o dużej sile złuszczania.

 

W naszej ofercie najsilniejszym kwasem jest Pyruvic Acid, 35% Kwas pirogronowy, mlekowy, azelainowy, pH 1,3. Wykazuje on wyjątkowo silne działanie eksfoliujące, sebostatyczne i bakteriostatyczne. Dodatkowo indukuje wzmożoną produkcję fibroblastów, a tym samym neosyntezę kolagenu, elastyny i proteoglikanów. Jego działanie jest zbliżonymi do TCA (kwasu trójchlorooctowego), jednak w przeciwieństwie do TCA, nie niesie on ryzyka nierównomiernej penetracji w głąb skóry oraz powstania przebarwień pozabiegowych.

 

Brak ciemnienia skóry po zabiegu i spektakularne efekty wygładzenia nierównej powierzchni skóry (blizny, zmarszczki, pory) sprawiają, że warto mieć ten kwasy w ofercie swojego gabinetu. Szczególnie, że łagodna zima to najlepsza pora na silne kwasy, głównie z uwagi na minimalny wpływ promieniowania słonecznego i łatwość zapewnienia skutecznej fotoprotekcji skóry.

  • polecany dla cery dojrzałej, zmęczonej, o nierównomiernej strukturze (poszerzone pory, zmarszczki, bruzdy) i ziemistym kolorycie

  • wspomaga procesy odnowy naskórkowej i syntezę włókien kolagenowych

  • napina skórę i spłyca powierzchowne zmarszczki

  • daje efekt liftingu, redukuje przebarwienia i niedoskonałości

bottom of page