top of page
IMG_4074.webp

UNIESIENIE KĄCIKÓW UST

Zastosowanie kwasu hialuronowego obecnie jest jednym z podstawowych zabiegów w medycynie estetycznej, a małoinwazyjność i jednocześnie znakomite efekty bez konieczności stosowania skalpela dają mu przewagę nad klasyczną chirurgią plastyczną. Fakt, iż kwas hialuronowy jest bezpiecznym, naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu i tym samym nie wywołuje reakcji uczuleniowych przyczynił się do rozkwitu medycyny estetycznej.

Preparaty wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego w przypadku opadającego kącika ust dają natychmiastowy i najbardziej spektakularny efekt uniesienia kącika ust i wyrównania linii ust z jednoczesnym wypełnieniem bruzd marionetki.

Na czym polega zabieg:

Podniesienie kącika ust uzyskujemy wstrzykując w odpowiednie miejsca wypełniacz, którym wytwarza się mostki podnoszące opadające kąciki ust. Efekt jest natychmiastowy i na tyle spektakularny, że już samo zniwelowanie kształtu ust z opadającej ,,podkówki" do wyrównania ich linii nadaje twarzy naturalny i bardziej radosny wygląd, pozbawia ją wrażenia nieustannego smutku czyniąc twarz o wiele młodszą i atrakcyjniejszą. Żaden inny zabieg estetyczny nie jest w stanie tak bardzo ożywić twarzy jak podniesienie opadających kącików ust.

Bardzo rzadko jako efekt niepożądany wstrzyknięcia preparatu miejscowo może pojawić się krwiaczek, który wchłania się w ciągu kilku dni nie pozostawiając śladu.

Zalety:

Brak ryzyka foto uczuleń - zabieg może być wykonywany również latem, lecz nie zaleca się intensywnego opalania po zabiegu przez okres 2 tygodni

Przeciwwskazania:​

  • Alergia na składniki znajdujące się w składzie preparatu

  • Opryszczka

  • Leczenie pochodnymi witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)

  • Ciąża i laktacja

  • Infekcje bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi

  • Infekcje wirusowe np. aktywna opryszczka, brodawki płaskie

  • Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi

  • Przebyta radioterapia lub chemioterapia

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?
Efekt jest widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.
Jak często należy powtarzać zabieg?
W zależności od potrzeby. 
Efekt zabiegu utrzymuje się około 11-12 miesięcy przy zastosowaniu wypełniacza, jednoczasowo pobudzając organizm do rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracji skóry i tkanki podskórnej w miejscu podania preparatu.
Zalecenia po zabiegu:

Zaleca się miejscową dezynfekcję skóry preparatem Octenisept przez 2-3 dni po zabiegu.

Cena zabiegu - 800 zł

bottom of page