top of page
ab73cade-77d1-4bbb-b606-9f81db65c95d_edited.png

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Wskazania do zabiegu:​

  • Głębokie i utrwalone zmarszczki

  • Utrata jędrności skóry

  • Przebarwienia i nierówny koloryt

Na czym polega zabieg: 

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów anti-age jest mezoterapia igłowa. Jednak nadal wiele Klientek obawia się nakłuwania nie zdając sobie sprawy, z tego ile niepodważalnych zalet ma ten prosty i bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że wykonany jest zgodnie z zasadami higieny i bezpieczeństwa dla pacjenta. Jest to profesjonalny zabieg ujędrniająco-liftingujący do biorewitalizacji skóry. W trakcie zabiegu włókna kolagenowe pobudzane są do przebudowy, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Mikrourazy powodują obrzęk tkanek i uszkodzenia naczyń krwionośnych, nieznaczne przechodzenie niewielkich ilości składników krwi do przestrzeni pozanaczyniowej - identycznie jak w zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Najczęściej używane do mezoterapii igłowej są preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy, wzbogacone o inne składniki, takie jak witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy, które mają za zadanie stymulować komórki tkanki łącznej. Niekiedy w preparatach tych stosuje się także dodatkowe substancje, które mają np. hamować tendencję do powstawania przebarwień.

Zastosowanie:

Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu

Efekty:

  • Pierwsze widoczne efekty będące skutkiem głębokich zmian zachodzących w skórze są widoczne po 3- 6 miesiącach, a mechanizm tego procesu jest identyczny jak w terapii osoczem bogatopłytkowym.

  • Uszkodzenie nakłuwaniem, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny.

  • Przebudowa tkanek powoduje, że zmarszczki spłycają się, a skóra nabiera równomiernego kolorytu.

  • Zdrowe, młode komórki zostają wypchnięte do bardziej zewnętrznych warstw skóry, przez co staje się ona widocznie młodsza, napięta, poprawia się również owal twarzy.

  • Zabieg z powodzeniem można wykonać także na okolicę brzucha, uda i pośladki, co w praktyce jest stosowane jako skuteczna metoda w leczeniu rozstępów.

Zalety:

  • Brak ryzyka foto uczuleń - zabieg może być wykonywany również latem, lecz nie zaleca się intensywnego opalania po zabiegu przez okres 4 tygodni

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?
Efekt jest widoczny już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.
Jak często należy powtarzać zabieg?
W celu profilaktyki starzenia skóry zaleca się wykonywać zabieg co 4 tygodnie.
Zalecenia po zabiegu:

Przez kilka dni po zabiegu myjemy twarz emulsją antybakteryjną do twarzy i ciała, śpimy na czystej pościeli i przestrzegamy higieny miejsc poddanych zabiegowi.

bottom of page