MEZOTERAPIA IGŁOWA
Wskazania do zabiegu:
-
Głębokie i utrwalone zmarszczki
-
Utrata jędrności skóry
-
Przebarwienia i nierówny koloryt
Na czym polega zabieg:
Jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów anti-age jest mezoterapia igłowa. Jednak nadal wiele Klientek obawia się nakłuwania nie zdając sobie sprawy, z tego ile niepodważalnych zalet ma ten prosty i bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że wykonany jest zgodnie z zasadami higieny i bezpieczeństwa dla pacjenta. Jest to profesjonalny zabieg ujędrniająco-liftingujący do biorewitalizacji skóry. W trakcie zabiegu włókna kolagenowe pobudzane są do przebudowy, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Mikrourazy powodują obrzęk tkanek i uszkodzenia naczyń krwionośnych, nieznaczne przechodzenie niewielkich ilości składników krwi do przestrzeni pozanaczyniowej - identycznie jak w zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego.
Najczęściej używane do mezoterapii igłowej są preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy, wzbogacone o inne składniki, takie jak witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy, które mają za zadanie stymulować komórki tkanki łącznej. Niekiedy w preparatach tych stosuje się także dodatkowe substancje, które mają np. hamować tendencję do powstawania przebarwień.
Zastosowanie:
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu
Efekty:
-
Pierwsze widoczne efekty będące skutkiem głębokich zmian zachodzących w skórze są widoczne po 3- 6 miesiącach, a mechanizm tego procesu jest identyczny jak w terapii osoczem bogatopłytkowym.
-
Uszkodzenie nakłuwaniem, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny.
-
Przebudowa tkanek powoduje, że zmarszczki spłycają się, a skóra nabiera równomiernego kolorytu.
-
Zdrowe, młode komórki zostają wypchnięte do bardziej zewnętrznych warstw skóry, przez co staje się ona widocznie młodsza, napięta, poprawia się również owal twarzy.
-
Zabieg z powodzeniem można wykonać także na okolicę brzucha, uda i pośladki, co w praktyce jest stosowane jako skuteczna metoda w leczeniu rozstępów.
Zalety:
-
Brak ryzyka foto uczuleń - zabieg może być wykonywany również latem, lecz nie zaleca się intensywnego opalania po zabiegu przez okres 4 tygodni
Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?
Efekt jest widoczny już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.
Jak często należy powtarzać zabieg?
W celu profilaktyki starzenia skóry zaleca się wykonywać zabieg co 4 tygodnie.
Zalecenia po zabiegu:
Przez kilka dni po zabiegu myjemy twarz emulsją antybakteryjną do twarzy i ciała, śpimy na czystej pościeli i przestrzegamy higieny miejsc poddanych zabiegowi.