top of page

KOENZYM Q10

 

Do masażu polecamy ampułkę YASUMI KoenzymQ10, który jest niezwykle ważnym składnikiem komórek organizmu. Koenzym Q-10 bierze udział w podstawowych dla życia komórek cyklach przemian metabolicznych – jest naturalnym katalizatorem procesów energetycznych. Dlatego określany jest mianem „eliksiru młodości”.

Koenzym Q10 - właściwości

Koenzym Q10 jest niezbędnym składnikiem mitochondriom, czyli części komórki odpowiedzialnej za produkcję energii. Koenzym Q10  uczestniczy w wytwarzaniu ATP, substancji energetycznej we wszystkich procesach organizmu.  Koenzym Q10 współdziała enzymami przyspieszając procesy metaboliczne i dostarczając komórkom energii.  Koenzym Q10  poprawia ich dotlenienie komórek, a także chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników.

Koenzym Q10 działanie

Do głównych działań koenzymu Q zaliczamy:

  • antyoksydację (zwalczanie wolnych rodników i niwelowanie efektów ich działania),

  • obniżenie poziomu cukru,

  • pomoc w leczeniu problemów sercowo-krążeniowych (np. niewydolność krążenia, nadciśnienie),

  • spowolnienie procesów starzenia się,

  • stabilizację błon komórkowych, co zapobiega utracie składników odżywczych,

  • stymulację metabolizmu,

  • wspomaganie procesów odchudzania,

  • wspomaganie regeneracji witaminy E,

  • zwiększanie odporności komórek przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Koenzym Q10 w kosmetyce

Koenzym Q10 zapobiega utracie kwasu hialuronowego, zatem opóźnia starzenie się skóry. Przyspiesza także podziały komórkowe u osób starszych, a także oraz chroni przed rozpadem kolagenu w wyniku działania promieni słonecznych (UVA). Kosmetyki z koenzymem Q10 łatwo przenikają przez warstwę rogową naskórka i wnikają głębiej. Efektem jest lepiej odżywiona, wyglądająca zdrowiej i młodziej skóra.

Stosowanie kosmetyków z koenzymem Q10  może przynieść znaczne korzyści. Koenzym Q10 ma silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe, z tych względów wykorzystywany jest jako składnik kremów, serum i masek odmładzających. Koenzym Q10 wpływa pozytywnie na spłycenie zmarszczek i odżywienie skóry. Ponadto koenzym Q10 co do zasady nie wywołuje na skórze efektów niepożądanych, jak  zaczerwienienie, podrażnienie czy pieczenie. Zatem kosmetyki zawierające koenzym q10 mogą być stosowane także przez osoby posiadające cerę wrażliwą.

Koenzym Q10 w kosmetyce najczęściej łączy się z innymi substancjami o działaniu antyoksydacyjnym, takimi jak witaminy E, A, C, kwas hialuronowy czy olejki roślinne.

bottom of page