top of page

Usuwanie brodawek laserem z możliwością pobrania materiału do badania histo-patologicznego.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii do chirurgii dało wiele nowych możliwości w zakresie bezpiecznego i bezbolesnego usuwania włókniaków, naczyniaków rubinowych, brodawek łojotokowych i innych znamion skórnych o charakterze łagodnym - bez potrzeby klasycznego wycinania tzw. osełki skóry wokół zmiany i zakładania szwów skórnych. Wprowadzenie lasera daje możliwość uzyskania właściwej hemostazy bez potrzeby używania narzędzi wielorazowego użytku, a tym samym wyklucza mmożliwość zakażenia chorobami typu WZW B i C, wirusem HIV oraz przenoszenia się brodawek pochodzenia wirusowego (HPV). Samo wycięcie brodawki w celu badania histopatologicznego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z użyciem sprzętu jednorazowego użytku. 

Po zaopatrzeniu loży brodawki następuje naturalne gojenie się tkanek pod opatrunkiem, a powstała w ten sposób niewielka ranka po zabiegu nie wymaga zakładania szwów. 

Zabieg można bezpiecznie wykonać o każdej porze roku w okolicy tułowia i kończyn, jednakże zabiegi na twarzy, szyi i dekolcie powinno się wykonywać w okresie zmniejszonego nasłonecznienia w celu zapobiegania miejscowych przebarwień skóry.

Wyjątek stanowią znamiona i brodawki zlokalizowane na karku, które zaleca się usuwać w okresie nie wymagającym noszenia szalika, golfu czy też innej miejscowo drażniącej skórę odzieży.

Ze względu na bezpieczeństwo narządu wzroku nie usuwamy brodawek zlokalizowanych na powiekach oczu - zabieg w tej okolicy powinien zostać wykonany przez lekarza okulistę.

*Przed zabiegiem wskazana jest konsultacja dermatologiczna z wykonaniem dermatoskopii i oceną zmiany skórnej.

Cennik:

.....................................................................................*Laserowe usunięcie pojedynczej brodawki lub włókniaka dowolnej okolicy (bez badania hist-pat.)

 *od 100 zł.

......................................................................................

*Laserowe usunięcie jednorazowo do 10 brodawek na tułowiu (bez badania hist-pat.)

 *od 400 zł.

......................................................................................

*Badanie hist-pat. (za 1 wycinek)

 *50 zł.

......................................................................................

Łagodne brodawki o typie włókniaków miękkich pochodzenia wirusowego na szyi i karku.

bottom of page