top of page

Medycyna regeneracyjna - recepta na długą młodość

Zaktualizowano: 10 lip 2022


Medycyna regeneracyjna i przeciwstarzeniowa (antiAging) łączy we wspólnym obszarze zabiegi z zakresu medycynyestetycznej, dermatologii, kosmetologii i chirurgii plastycznej. Obecnie jest to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin, której głównym celem jest poprawa kondycji skóry lub utrzymanie jej na satysfakcjonującym poziomie. Medycyna regeneracyjna oferuje szerokie spektrum zabiegów, które dobierane są indywidualnie w zależności od efektów jakie pragniemy uzyskać.

O medycynie regeneracyjnej można mówić wiele, zaczynając od zabiegów takich jak termolifting czy fale radiowe RF, mezoterapię igłową, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, mezobotoks, botoks, wypełniacze, nici rewitalizujące i liftingujące czy lipoliza - po zaawansowane technologie laserowe np. laser frakcyjny CO2 czy operacje plastyczne, które dały kobietom szansę na zachowanie młodego wyglądu na dłużej, niż przewidziała to natura. Dzięki medycynie anti-Aiging łatwiej jest także walczyć z depresją,wynikającą między innymi z konieczności odnalezienia się w sferze ulotności młodego wyglądu, a nawet odwrócenie niektórych niedoskonałości, które pojawiły się w wyniku procesu starzenia. Jednak filarem medycyny przeciwstarzeniowej jest postępowanie profilaktyczne, które możemy osiągnąć zarówno dzięki prawidłowej pielęgnacji skóry jak też stosując typowe zabiegi medycyny estetycznej, takie jak botoks czy mezoterapia.

W Gabinecie Laura podstawowym zabiegiem jest oczywiście usuwanie zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny botulinowej typu A. Toksyne botulinową można łączyć z koktajlami przeznaczonymi do mezoterapii igłowej oraz preparatami nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Zabiegi te znakomicie nawilżają i stymulują skórę do naturalnej regeneracji, jednocześnie niwelując widoczne drobne zmarszczki.

Równie cennymi są zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych, takie jak np. nici PDO/PCL czy preparatów hydroksyapatytu wapnia (Crystalis).

Nie bez znaczenia jest także tryb życia osoby poddającej się zabiegom medycyny estetycznej. Palenie tytoniu jest w stanie znacznie przyspieszyć naturalny metabolizm kwasu hialuronowego, a nawet zniweczyć efekty dotychczas wykonanych zabiegów antiAiging.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page